משכנתא לבנייה עצמית

משכנתא לבנייה עצמית מחייבת תכנון מדויק וקפדני ומצריכה בחינה כלכלית מעמיקה  עוד בטרם רכישת המגרש המיועד לבנייה ,מהסיבה כי ישנה עלות מסוימת לרכישת הקרקע אשר מתווספות לה הוצאות פיתוח ובנוסף יש את עלות הבנייה וסך כל העלות מוערכת באמצעות שמאות מקדימה, ולרוב בתהליך של בנייה עצמית קיימת חריגה מהתקציב המוגדר וזה בשונה מרכישת נכס מקבלן או נכס קיים שבו מחירו של הנכס נקבע בחוזה הרכישה וידוע מראש .

 

גם בבנקים קיימת מדיניות שונה כאשר מדובר במשכנתא לבנייה עצמית כי בעיני הבנקים זוהי עסקה בסיכון שונה מאשר עסקת רכישה של נכס קיים, אין נכס ממשי בשלב הראשון, לבנקים גם ידוע כי לרוב ישנו פער בין התכנון הפיננסי לבין העלות הסופית של הבנייה וקיים חשש כי הבניה לא תושלם, לעיתים ישנה בעיה בזהות המגרש וברישומו בטאבו או במנהל. החששות הללו מובילים את הבנקים לאשר משכנתאות לבנייה עצמית במימון של עד 70% מהעלות הכוללת המורכבת מעלות הקרקע כולל עלויות הפיתוח ובנוסף עלות הוצאות הבנייה, כספי המשכנתא ישוחררו בשלבים כאשר בסיום כל שלב יועבר תשלום על השלב שבוצע החל משלב היסודות, שלב גמר השלד, ביצוע טיח פנים וטיח חוץ, שלב הריצוף , ולבסוף תשלום עבור אחרון וסופי בגמר הבנייה או לחילופין בעת הצגת שמאות שניה לבנק .

תכנון מקדים ובניית תכנית פיננסית מדויקת תוביל אתכם לשליטה בתקציב וכך תוכלו להימנע ממצבים בהם אתם נותרים חסרי אונים כי לא ביצעתם תכנון נכון והבנייה לא הושלמה בשל קשיים שלא לקחתם בחשבון. חשוב להבין כי ישנן עלויות נוספות שצריכות להילקח בחשבון מעבר לעלות הקרקע ועלות הפיתוח, מס רכישה והיטלי השבחה במידה וקיימים, שכר טרחת עו"ד, הוצאות אדריכל, עלויות מעבר, להביא בחשבון ולצפות מראש עיכובים בלוחות הזמנים אם יהיו ולכן נדרש לספק לעלויות האלו ביטוי תזרימי בתכנית העבודה ובתכנון הראשוני.

 

שחקים ייעוץ משכנתאות תוביל אתכם בהצלחה החל מתהליך התכנון ובחינת המימון, תבנה עבורכם תכנית נכונה  עם המשכנתא הכי טובה עבורכם ותלווה אתכם בכל התהליך כדי שתוכלו להגשים את החלום ולבנות בית בראש שקט ובהצלחה.

כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול...

ליועץ משכנתא תפקיד משמעותי ביותר בייצוג של הלקוחות אל מול הבנקים ויש בידיו כלים רבים בבואו להציג לבנקים את הבקשה לקבלת משכנתא, הוא משקף את האינטרס של הלקוחות בלבד, מציג את בקשת הלווים באור חיובי בכדי להביא לאישור הבקשה בתנאים הכי טובים שניתן להשיג, כמובן שהניסיון והידע העצום עוזרים בהתמודדות מול הבנקים במיוחד עם כל הבירוקרטיה הבנקאית כאשר לכל בנק יש את הקשיים ואת הנהלים שלו. בנוסף לאורך השנים ישנים שינויים רגולטוריים רבים שמצריכים הבנה ומעקב אחרי כל תנאי הרגולציה השונים ויועץ משכנתא מקצועי יידע להוביל את התהליך בצורה נכונה.

יועץ משכנתא בבנק מקבל משכורת מהבנק בו עובד ולכן מחויב לדאוג לאינטרסים של הבנק, שהם בראש ובראשונה רווח לבנק וכמה שיותר, לכן האפשרויות לתנאי הלוואת משכנתא שהבנק יציע לכם מאוד מצומצמות וישקפו אך ורק את האינטרס של הבנק בסופו של דבר.

יועץ משכנתא חיצוני מתמקח עבורכם  במספר בנקים שונים ומבצע סקר מעמיק לפני קבלת החלטה באיזה בנק תתבצע נטילת המשכנתא.

יועץ משכנתא חיצוני דואג אך ורק לאינטרסים שלכם ופועל לכך שתקבלו את התנאים הכי טובים שאפשר להשיג בכדי שבסופו של דבר תשלמו כמה שפחות לבנקים.

אנו עובדים עם כל הבנקים שמאפשרים נטילת משכנתא בישראל.

בנוסף לעבודה מול הבנקים אנו יודעים לתת פתרונות באמצעות חברות אשראי חוץ בנקאיות בתנאים מעולים ולעיתים אף אטרקטיביים יותר מאשר בתוך המסגרת הבנקאית

חשוב מאוד לבחור יועץ משכנתא שיש לו ניסיון רב בהגשת תיקים בבנקים במיוחד כאשר יש מקרים מורכבים שמצריכים חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות, כזה שיודע לנהל משא ומתן נוקשה ואסרטיבי מול המערכת הבנקאית.בנוסף חשובה גם התקשורת והיכולת של יועץ המשכנתאות להעביר ולהסביר לכם את התהליך בצורה ברורה ומובנת בכל שלב ושלב.

המחיר נקבע בהתאם לשירות המבוקש, כאשר ישנם מספר מסלולי ייעוץ שניתן לבחור ובהם המחיר אחיד וקבוע . חשוב לציין כי ישנם תיקים מורכבים שבהם הבנקים מערימים קשיים ונדרשת בירוקרטיה נוספת שמעכבת ומצריכה  משאבים נוספים מעבר לנדרש ובמקרים כאלו התמחור יהיה בהתאם.

כמובן, אנו מספקים שירות בכל הארץ

השאירו פרטים ובואו נדבר, הקפה כבר מחכה לכם
לחצו כאן למענה מהיר
1
אנו זמינים גם בוואצאפ
היי, אנחנו ב- שחקים כאן כדי לסייע.
כתבו לנו במה אפשר לעזור ?
Powered by