מחזור משכנתא

מהו מחזור משכנתא ?

 

מחזור משכנתא הוא תהליך שבו אנו מבצעים סילוק של משכנתה קיימת והקמת משכנתה חדשה במקומה עם שיפור בתנאי ההלוואה בדמות ריביות נמוכות יותר ואף קיצור תקופת יתרת ההלוואה.

אם נחזור אחורה בזמן לתקופה בה רכשתם את דירתכם ונטלתם משכנתה סביר להניח כי באותם ימים ביצעתם את התהליך דרך הבנקאי הנחמד שחייך אליכם והבטיח שיעשה הכל כדי שתצאו מאושרים, אך חשוב לציין כי הבנקאי משרת את האינטרס של הבנק וכפוף ליעדי הבנק ולכן דואג לרווחת הבנק ולא לכם.

תהליך העבודה

3

בדיקת כדאיות כדי לבחון כמה נוכל לחסוך עבורכם

4

מכרז ריביות בין הבנקים השונים להשגת תוצאות מעולות.

5

ביצוע בבנק הנכון עם התמהיל הסופי

6

מגיעים לחתימות מול הבנק הנבחר

מתי ישנו צורך בתהליך מיחזור משכנתא ?

מחזור משכנתה הוא כלי חזק שמקנה לכם את האפשרות לבצע מעין בדיקת רנטגן על תנאי המשכנתא שקיבלתם בעבר ולהתאים אותה ליכולות שלכם היום ולתנאים הקיימים בשוק המשכנתאות ועדכניים לימים אלו.

ישנם מספר פרמטרים שצריכים להילקח בחשבון לפני שמקבלים החלטה האם ישנו צורך בביצוע מחזור משכנתא, לדוגמא האם ההכנסות שלכם עלו במהלך השנים האחרונות וההחזר החודשי בגין תשלומי המשכנתא תואם ליכולות הכלכליות שלכם מתוך סך ההכנסות .לבחון את ערכו של הנכס שבבעלותכם מהסיבה שנדל"ן תמיד במגמת עלייה.

כל הנתונים האלה מסייעים לנו לגבש עמדה ולבחון האם אנחנו צריכים תהליך של מחזור משכנתא.

האם ישנה כדאיות בתהליך מחזור משכנתא ?

עכשיו כשכבר אספנו את כל הנתונים חשוב לבדוק האם ישנה כדאיות בתהליך של מחזור משכנתא, לבחון  האם היום בשוק המשכנתאות ישנן ריביות נמוכות יותר שיובילו לתנאים טובים יותר ולחיסכון משמעותי בסך כל תשלומי המשכנתא, לבדוק האם ניתן לקצר את תקופת המשכנתא או אפילו לפרוע חלק ממנה במידה וישנם כספים עתידיים שעשויים להגיע ממקורות מסוימים כדוגמת קרנות השתלמות וכספים אחרים.

מחזור משכנתא יכול להתבצע בדומה לתהליך של משכנתא חדשה שבו מבצעים מכרז ריביות בין הבנקים השונים על מנת לקבל את התנאים האופטימליים ביותר וריביות נמוכות ככל האפשר .קיימת אפשרות נוספת בו התהליך מבוצע כמחזור פנימי בתוך הבנק בו נטלתם את המשכנתא לראשונה, במידה וכמובן הבנק הנוכחי מראה שהוא אכן רוצה להילחם ולהתאמץ כדי להשאיר אתכם כלקוחותיו. במידה ונבחר לבצע את מחזור המשכנתא באותו הבנק קיימת האפשרות לשנות רק את רכיבי ההלוואה שהם כבר אינם משתלמים ובגינם נקבל רכיבים בריביות נמוכות יותר, ונשאיר את רכיבי המשכנתא שבהם לא נדרש לבצע שינויים.

דבר חשוב שצריכים לקחת בחשבון הוא אחוז המימון שאנו מבקשים כמשכנתא מסך שווי הנכס, בנק ישראל מחייב את הבנקים להקצות הון לטובת כל הלוואת משכנתא שהם מעמידים, ככל שאחוז המימון הינו קטן ביחס לשווי הנכס כך גם ההון שהבנקים יידרשו לשים בצד לטובת דרישת בנק ישראל יהיה נמוך יותר ובעקבות כך יתמחרו את ההלוואה אחרת באמצעות מתן ריביות נמוכות יותר, וזה בהחלט יביא לתנאים טובים יותר בעלות הכוללת של המשכנתא.

המסקנה היא כי מחזור משכנתא הוא כלי חשוב מאוד העומד לרשותכם ויכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ולעיתים מאות אלפי שקלים  במשכנתאות גבוהות שבהן החיסכון משמעותי מאוד ולכן ישנה חשיבות רבה לבדוק כדאיות למחזור משכנתא כל שנתיים בכדי לוודא שהמשכנתא הקיימת אכן תואמת את תנאי הריביות שקיימים בשוק המשכנתאות נכון להיום.

כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול...

ליועץ משכנתא תפקיד משמעותי ביותר בייצוג של הלקוחות אל מול הבנקים ויש בידיו כלים רבים בבואו להציג לבנקים את הבקשה לקבלת משכנתא, הוא משקף את האינטרס של הלקוחות בלבד, מציג את בקשת הלווים באור חיובי בכדי להביא לאישור הבקשה בתנאים הכי טובים שניתן להשיג, כמובן שהניסיון והידע העצום עוזרים בהתמודדות מול הבנקים במיוחד עם כל הבירוקרטיה הבנקאית כאשר לכל בנק יש את הקשיים ואת הנהלים שלו. בנוסף לאורך השנים ישנים שינויים רגולטוריים רבים שמצריכים הבנה ומעקב אחרי כל תנאי הרגולציה השונים ויועץ משכנתא מקצועי יידע להוביל את התהליך בצורה נכונה.

יועץ משכנתא בבנק מקבל משכורת מהבנק בו עובד ולכן מחויב לדאוג לאינטרסים של הבנק, שהם בראש ובראשונה רווח לבנק וכמה שיותר, לכן האפשרויות לתנאי הלוואת משכנתא שהבנק יציע לכם מאוד מצומצמות וישקפו אך ורק את האינטרס של הבנק בסופו של דבר.

יועץ משכנתא חיצוני מתמקח עבורכם  במספר בנקים שונים ומבצע סקר מעמיק לפני קבלת החלטה באיזה בנק תתבצע נטילת המשכנתא.

יועץ משכנתא חיצוני דואג אך ורק לאינטרסים שלכם ופועל לכך שתקבלו את התנאים הכי טובים שאפשר להשיג בכדי שבסופו של דבר תשלמו כמה שפחות לבנקים.

אנו עובדים עם כל הבנקים שמאפשרים נטילת משכנתא בישראל.

בנוסף לעבודה מול הבנקים אנו יודעים לתת פתרונות באמצעות חברות אשראי חוץ בנקאיות בתנאים מעולים ולעיתים אף אטרקטיביים יותר מאשר בתוך המסגרת הבנקאית

חשוב מאוד לבחור יועץ משכנתא שיש לו ניסיון רב בהגשת תיקים בבנקים במיוחד כאשר יש מקרים מורכבים שמצריכים חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות, כזה שיודע לנהל משא ומתן נוקשה ואסרטיבי מול המערכת הבנקאית.בנוסף חשובה גם התקשורת והיכולת של יועץ המשכנתאות להעביר ולהסביר לכם את התהליך בצורה ברורה ומובנת בכל שלב ושלב.

המחיר נקבע בהתאם לשירות המבוקש, כאשר ישנם מספר מסלולי ייעוץ שניתן לבחור ובהם המחיר אחיד וקבוע . חשוב לציין כי ישנם תיקים מורכבים שבהם הבנקים מערימים קשיים ונדרשת בירוקרטיה נוספת שמעכבת ומצריכה  משאבים נוספים מעבר לנדרש ובמקרים כאלו התמחור יהיה בהתאם.

כמובן, אנו מספקים שירות בכל הארץ

השאירו פרטים ובואו נדבר, הקפה כבר מחכה לכם
לחצו כאן למענה מהיר
1
אנו זמינים גם בוואצאפ
היי, אנחנו ב- שחקים כאן כדי לסייע.
כתבו לנו במה אפשר לעזור ?
Powered by